Orši Véghová

Orši pochádza z Bratislavy, študovala na Ekonomickej univerzite, je matkou troch detí a zakladateľkou projektu výmeny detí rozumieme.si. Je trénerkou Maxman Consultants a venuje sa rozvoju komunikačných a manažérskych zručností. Jej srdcovkou je rozvoj viacjazyčnosti v prirodzenom jazykovom prostredí, aby sa stala výhodou a nie bariérou. 

Anikó Andicsová

Anikó pochádza z obce Topoľníky, je matkou jedného syna a pracuje ako lekárka na internom oddelení v nemocnici v Hainburgu (Rakúsko). Napriek tomu, že pochádza z jazykovo homogénnej oblasti, je dnes skutočnou polyglotkou - hovorí výborne piatimi jazykmi.

 

Arnold Kiss

Arnold vyrastal v 90. Rokoch v okolí Levíc a v detstve bolo preňho ťažké pochopiť, prečo je to že je z maďarskej rodiny zlé. Vyštudoval medzinárodné vzťahy a spoločenské vedy a zaujímavosťou je, že dva roky učil na ZŠ v Turni nad Bodvou, na východe Slovenska. Teraz pracuje ako tréner komunikačných zručností v Maxman Consultants.

Tomáš Hőrik 

Tomáš pochádza z Bratislavy, vyštudoval právo a doma bol od malička vedený k maďarskému jazyku. Navštevoval ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským, kde na vlastné oči videl, že mnoho detí z maďarských rodín má problém s komunikáciou v slovenskom jazyku. Podporuje projekt výmeny detí Rozumieme si, lebo si myslí, že okrem vzájomného porozumenia prispieva aj k zlepšeniu jazykových zručností detí.

Náš projekt ďalej podporujú:

Mária Prékop, János Vasik, Lucia Molnár Satinská, Tomáš Hőrik, Diána a Ján Marosz, Réka Ferenczi, Lygia Fullbrook, Henrietta Somogyi, Gábor a Andrea Illés a Ádám Végh. Náš tím neustále hľadá svojich ďalších aktivistov.

email: info@rozumieme.si

o.z. S(z)lomarát, Biskupická 11, 821 06 Bratislava