top of page
Tim cseregyerek z tabora 2023 1.jpg

Orši Véghová

Orši pochádza z Bratislavy, študovala na Ekonomickej univerzite, je matkou troch detí a zakladateľkou projektu výmeny detí rozumieme.si. Je trénerkou Maxman Consultants a venuje sa rozvoju komunikačných a manažérskych zručností. 

Anikó Andicsová

Anikó pochádza z obce Topoľníky, je matkou dvoch synov a pracuje ako lekárka na internom oddelení v nemocnici v Hainburgu. Napriek tomu, že pochádza z jazykovo homogénnej oblasti, je dnes skutočnou polyglotkou - hovorí výborne piatimi jazykmi.

 

Arnold Kiss
Arnold pochádza z Kalinčiakova pri Leviciach. Počas detstva v 90. rokoch bolo preňho ťažké pochopiť, prečo sa mu rovesníci vysmievajú za maďarský pôvod. Vyštudoval medzinárodné vzťahy a spoločenské vedy. Aktuálne sa venuje vzdelávaniu a pracuje na ministerstve školstva. 

Gábor Illés

Gábor žije so svojou rodinou vo Fiľakove a pracuje v hradnom múzeu. Jeho dcéry Panka a Dorka sú niekoľkonásobné absolventky projektu a našli si slovenské sestry vo Veľkom Bieli.  

Katarína Pivníková

Katka žije v Rimavskej Sobote, učí slovenčinu na maďarskej škole a je mentorkou regionálneho centra podpory učiteľov (RCPU).  Sama pochádza z dvojjazyčnej rodiny, preto veľmi citlivo vníma otázku maďarsko slovenských vzťahov.

Náš tím neustále hľadá svojich ďalších aktivistov.

bottom of page